To site χρησιμοποιεί cookies. Επιλέγοντας “Αποδοχή”, σημαίνει ότι συμφωνείτε με την χρήση των cookies όπως αναγράφεται στους όρους πολιτικής.
ΑΠΟΔΟΧΗ COOKIES

Instagram: Κοιτάζοντας πίσω στο 2017...

Instagram: Κοιτάζοντας πίσω στο 2017...

Η αγοραστική περίοδος των Χριστουγέννων συμπίπτει με την εποχή της αναθεώρησης του έτους και το Instagram μοιράστηκε την συνολική "ματιά" του στο 2017.

Το post που άρεσε περισσότερο το 2017 ήρθε από την Beyoncé, ενώ ο σούπερ σταρ του ποδοσφαίρου Cristiano Ronaldo ακολούθησε με βίντεο από τη γέννηση των νέων μελών της οικογένειάς του.

Το LeLe Pons είχε τις πιο Instagram Stories που παρακολούθησαν οι περισσότεροι χρήστες μέσα στο 2017 ενώ Ττο κορυφαίο hashtag του 2017 ήταν το #love, με το #photography να παρουσιάζει τη μεγαλύτερη αύξηση δημοτικότητας στη διάρκεια της χρονιάς.

Η Νέα Υόρκη ήταν η πιο πολυσύχναστη πόλη του Instagram, ενώ η Disneyland ήταν η κορυφαία τοποθεσία.

Η Selena Gomez οδήγησε το Instagram από πλευράς followers, με περισσότερους από 130 εκατομμύρια, ενώ ο Ronaldo παρουσίασε τη σημαντικότερη ανάπτυξη βάσης followers, προσθέτοντας περισσότερους από 30 εκατομμύρια.

Το Clarendon ήταν το φίλτρο που χρησιμοποιήθηκε περισσότερο, ενώ το Puppy συμπλήρωσε τη λίστα των φίλτρων προσώπου.

Οι περισσότερο followed celebrities του 2017:

  1. Gomez (@selenagomez), 130 million+
  2. Ronaldo (@cristiano), 116 million+
  3. Ariana Grande (@arianagrande), 115 million+
  4. Beyoncé (@beyonce), 108 million+
  5. Kim Kardashian West (@kimkardashian), 104 million+
  6. Taylor Swift (@taylorswift), 104 million+
  7. Kylie Jenner (@kyliejenner), 99.5 million+
  8. Dwayne Johnson (@therock), 96 million+
  9. Justin Bieber (@justinbieber), 93.9 million+
  10. Kendall Jenner (@kendalljenner), 84.8 million+

Οι celebrities που κέρδισαν τους περισσότερους followers το 2017:

  1. Ronaldo, 30 million+
  2. Gomez, 24 million+
  3. Grande, 22 million+
  4. Kylie Jenner, 23 million+
  5. Johnson, 22 million+
  6. Leo Messi (@leomessi), 21 million+
  7. Neymar (@neymarjr), 20 million+
  8. Beyoncé, 17 million+
  9. Bieber, 16 million+
  10. Kardashian West, 15 million+

Λογαριασμοί με τις Instagram Stories που συγκέντρωσαν τα περισσότερα views:

  1. Pons (@lelepons)
  2. Neymar
  3. Olga Igorevna Buzov (@buzova86)
  4. Kardashian West
  5. Amanda Cerny (@amandacerny)
  6. Chiara Ferragni (@chiaraferragni)
  7. Maluma (@maluma)
  8. Anitta (@anitta)
  9. Grande
  10. Kourtney Kardashian (@kourtneykardash)

Οι πιο Instagrammed πόλεις του 2017:

  1. New York
  2. London
  3. Moscow
  4. Sao Paulo
  5. Paris
  6. Los Angeles
  7. St. Petersburg, Russia
  8. Jakarta, Indonesia
  9. Istanbul
  10. Barcelona, Spain

Οι πιο Instagrammed τοποθεσίες του 2017:

  1. Disneyland, Anaheim, Calif.
  2. Times Square, New York
  3. Central Park, New York
  4. Tour Eiffel, Paris
  5. Tokyo Disneyland, Tokyo
  6. Disney’s Magic Kingdom, Orlando, Fla.
  7. Musée du Louvre, Paris
  8. Brooklyn Bridge, Brooklyn, N.Y.
  9. Disney California Adventure Park, Anaheim, Calif.
  10. Las Vegas Strip, Las Vegas

Κορυφαία hashtags του 2017:

  1. #love
  2. #fashion
  3. #photooftheday
  4. #photography
  5. #art
  6. #beautiful
  7. #travel
  8. #happy
  9. #nature
  10. #picoftheday

Hashtags που αύξησαν τη δημοτικότητά τους το 2017:

  1. #photography
  2. #travelphotography
  3. #memes
  4. #summer2017
  5. #naturephotography
  6. #meme
  7. #travel
  8. #fitnessmotivation
  9. #bts
  10. #photographer
TAGS: Instagram