Digital Media Manager

Αποστείλατε βιογραφικό με email: ergasia.smile@yahoo.gr
Ζητείται από «Το Χαμόγελο του Παιδιού» στέλεχος ηλικίας 25-35 ετών για να αναλάβει την λειτουργία και ανάπτυξη των Social Media του.

Περιοχή Μαρούσι Αττικής.

Απαραίτητα προσόντα:

• Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή αντίστοιχο τίτλο εξωτερικού στην Επικοινωνία ή Marketing. Μεταπτυχιακός τίτλος σε παρεμφερές αντικείμενο είναι επιθυμητός
• Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
• Γνώση επικοινωνιακών θεμάτων και αρχών επικοινωνίας
• Αποδεδειγμένη εμπειρία στη διαχείριση Social Media
• Οργανωτικότητα
• Ομαδικό πνεύμα
• Δυνατότητα ανταπόκρισης σε δυναμικούς κι άμεσους ρυθμούς
• Επιθυμητή γνώση Photoshop, Illustrator, Premiere

Αρμοδιότητες
  • Καθημερινή Διαχείριση παρουσίας και Monitoring όλων των Social Media του Οργανισμού
  • Συμμετοχή στην διαμόρφωση και υλοποίηση πλάνου digital marketing ενεργειών
  •  Οργάνωση και εκπόνηση digital campaign