Social Media Manager

Εκδοτική εταιρεία αναζητά Social Media Manager

ΕΚΔΟΤΙΚH ΕΤΑΙΡIΑ ΜΕ ΗΓΕΤΙΚH ΘEΣΗ ΣΤΙΣ ΕΚΔOΣΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΑΝΑΖΗΤA

ΑΡΜΟΔΙΌΤΗΤΕΣ:

•Συνεργασία με όλα τα τμήματα της εταιρίας για την δημιουργία media content που ταιριάζει στην ξεχωριστή ταυτότητα των περιοδικών και sites (Facebook / Instagram / LinkedIn).

•Σχεδιασμός & υλοποίηση διαφημιστικών εκστρατειών για όλα τα Social Media των περιοδικών και sites (Facebook / Instagram / LinkedIn / YouTube), καθώς και παρακολούθηση της αποτελεσματικότητάς τους μέσω των αντίστοιχων analytics.

•Συμμετοχή στον σχεδιασμό στρατηγικής marketing.

•Ανάπτυξη & επεξεργασία προωθητικού υλικού (website & Social Media) με χρήση εργαλείων επεξεργασίας εικόνας, όπως Canva, Adobe Photoshop, Illustrator κ.λπ.

•Παρακολούθηση των Digital Marketing trends και μελέτη των ενεργειών του ανταγωνισμού.

ΑΠΑΡΑΊΤΗΤΑ ΠΡΟΣΌΝΤΑ:

•Εμπειρία τουλάχιστον δύο (2) ετών σε αντίστοιχη θέση. Η ύπαρξη portfolio θα εκτιμηθεί.

•Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης με κατεύθυνση Marketing ή/και εξειδίκευση στο Digital Marketing.

•Πολύ καλή γνώση των Google Analytics, επιθυμητή η πιστοποίηση Google.

•Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας.

•Εστίαση στη λεπτομέρεια και ικανότητα οργάνωσης χρόνου & προτεραιοτήτων.

•Θετική προσέγγιση προκλήσεων και ικανότητες διαχείρισης αλλαγών.

Η ΕΤΑΙΡΊΑ ΠΡΟΣΦΈΡΕΙ:

•Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών. •Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας.

•Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές ανάπτυξης σε μια αναπτυσσομένη εταιρία.

Αποστολή βιογραφικών στην ηλεκτρονική διεύθυνση: hr@alphamag.gr