Creative Director / Copywriter

Η A & B GROUP αναζητά Creative Director/ Copywriter

Η A & B GROUP αναζητά Creative Director/ Copywriter για θέση πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή θέσης / Αρμοδιότητες & Ευθύνες:

  • Έρευνα και απόδοση δημιουργικών concept για 360ο διαφημιστικές εκστρατείες (TVC’s, digital campaigns, έντυπες καταχωρήσεις κ.λπ.)
  • Έρευνα και απόδοση δημιουργικών concept για at hoc ενέργειες (events, εποχικές διαφημιστικές ενέργειες κ.λπ.)
  • Δημιουργία πρωτότυπου περιεχομένου για social media, websites, newsletters κ.λπ.
  • Δημιουργία πρωτότυπου περιεχομένου για έντυπες παρουσιάσεις, εταιρικούς καταλόγους, δελτία τύπου κ.λπ.
  • Επεξεργασία και έλεγχο έτοιμων κειμένων
  • Τροποποίηση του ύφους των κειμένων ανάλογα με το μέσο και το κοινό

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 5ετή προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση διαφημιστικής εταιρείας
  • Εμπειρία σε πλήρεις διαφημιστικές εκστρατείες
  • Άριστη γνώση της ελληνικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Επιθυμητή γνώση αγγλικών
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και τήρησης deadline
  • Ομαδικότητα
  • Συνέπεια

Παροχές:

  • Φιλικό και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρη απασχόληση
  • Δυνατότητες επαγγελματικής ανάπτυξης
  • Ενασχόληση με πολύπλευρες, δημιουργικές διαφημιστικές καμπάνιες
  • Μισθός αναλόγως προσόντων

Αποστολή βιογραφικών και portfolio (απαιτείται): ab@abgroup.gr, kn@abgroup.gr