PR Manager (Brand και Corporate PR)

H Solid Havas αναζητά PR Manager (Brand και Corporate PR)

PR MANAGER (BRAND ΚΑΙ CORPORATE PR)

Βρισκόμαστε σε αναζήτηση ενός ενθουσιώδους, δυναμικού στελέχους, με εμπειρία στην επικοινωνία, για να αναλάβει θέση Manager στο τμήμα Δημοσίων Σχέσεων της εταιρείας μας.

Θα έχει την ευθύνη εξυπηρέτησης μεγάλων πελατών, αναπτύσσοντας και υλοποιώντας εκστρατείες δημοσίων σχέσεων και πλάνα επικοινωνίας.

Αρμοδιότητες

  • Σχεδιασμός και υλοποίηση στρατηγικής και προτάσεων δημοσίων σχέσεων
  • Ανάπτυξη προγραμμάτων εταιρικής κοινωνικής ευθύνης
  • Επαφές με εκπροσώπους των Μέσων, bloggers και influencers
  • Ανάπτυξη προγραμμάτων digital PR και δημιουργία tailor-made υλικών για influencers
  • Σύνταξη κειμένων και προετοιμασία επικοινωνιακού υλικού για προγράμματα δημοσιότητας πελατών (δελτία τύπου, πρωτότυπα άρθρα, δηλώσεις και συνεντεύξεις)
  • Οργάνωση και συντονισμός εκδηλώσεων (media events, consumer events, κ.λπ.)
  • Στενή συνεργασία με το δημιουργικό τμήμα της εταιρείας, με στόχο την ανάπτυξη επικοινωνιακών concept για εκστρατείες και δράσεις δημοσίων σχέσεων

Προσόντα/ εμπειρία

  • Τουλάχιστον 5 χρόνια εμπειρίας στους τομείς εταιρικών δημοσίων σχέσεων και brand PR, σε εταιρεία Δημοσίων Σχέσεων
  • Αποδεδειγμένες σχέσεις με Μέσα και συντάκτες που ασχολούνται με τους τομείς των ειδήσεων, εταιρικών υποθέσεων, υγείας, ΕΚΕ κλπ.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες, τόσο εσωτερικά στην εταιρεία όσο και εξωτερικά.
  • Εξαιρετικές δεξιότητες στις διαπροσωπικές σχέσεις καθώς και στην επικοινωνία, προφορική και γραπτή
  • Ικανότητα ανταπόκρισης σε στενά χρονοδιαγράμματα, καθώς και χειρισμού μεταβαλλόμενων ζητούμενων και παράλληλων projects
  • Άριστη γνώση αγγλικών

Θα εκτιμηθεί η εμπειρία συνεργασίας με θεσμικούς φορείς και μη κερδοσκοπικούς οργανισμούς.

Αν ενδιαφέρεστε για τη συγκεκριμένη θέση, μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας, στο r.maina@solidhavas.gr, έως τις 12 Μαρτίου.