Web Designer

Η Diethnis Athlitiki ζητά να προσλάβει web designer

Η Diethnis Athlitiki ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία αθλητικών ρούχων και εκπρόσωπος των εταιριών Admiral, Kapa & Maui ζητά να προσλάβει web designer για τα κεντρικά της γραφεία στη Αθηνα.

Ενδιαφερόμαστε να εμπλουτίσουμε τη γραφιστική μας ομάδα με έναν Web Designer. Επιθυμούμε προϋπηρεσία δύο χρόνων σε αντίστοιχη θέση και την ανάδειξη των έργων σας ως designer σε ένα ολοκληρωμένο portfolio.

Περιγραφή θέσης web designer - Αρμοδιότητες:

  • Μετατροπή ιδεών και concepts σε wireframes και mockups
  • Ανάπτυξη ιδεών για την ενίσχυση της ψηφιακής ταυτότητας των brand.
  • Σχεδίαση γραφικών για digital marketing campaigns.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Άριστη γνώση Adobe Creative Suite (photoshop, illustrator).
  • Εμπειρία σε σχεδιασμό Creatives για digital marketing campaigns
  • Ολοκληρωμένη αντίληψη τυπογραφίας και χρωμάτων.
  • Ικανότητα ερμήνευσης και οπτικοποίησης των creative briefs.
  • Ταχύτητα και ικανότητα διαχείρισης χρόνου.
  • Φαντασία, δημιουργική σκέψη και ομαδικότητα.
  • Εξοικειωμένη αντίληψη εστίασης στη λεπτομέρεια.
  • Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών projects και εργασιών.
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις. (αφορά άντρες υποψηφίους)
  • Γνώση Corel θα εκτιμηθεί

Παροχές:

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση και ευκαιρίες εξέλιξης
  • Άριστο πακέτο αποδοχών
  • Συμμετοχή σε μεγάλα project