Social Media & Digital Content Manager

H EVIN Intzoglou ζητά Social Media & Digital Content Manager

H EVIN Intzoglou εταιρία κατασκευής προϊόντων οπτικής επικοινωνίας ζητά να προσλάβει στα γραφεία της στον Άγιο Δημήτριο Αττικής, SOCIAL MEDIA & DIGITAL CONTENT MANAGER.

Αρμοδιότητες:

  1. Συγκέντρωση και διαχείριση περιεχομένου για το σύνολο των digital assets της εταιρίας (Web, Facebook, Instagram, YouTube, Pintrest, Linkedin, Blogs).
  2. Καθημερινή συνεργασία με τους συνεργάτες της εταιρίας για την οργάνωση και επιμέλεια περιεχομένου (posts, landing pages, newsletters, infographics, e-mail campaigns κ.ά.).
  3. Ανάπτυξη και διαχείριση συνεργειών με content creators.
  4. Monitoring αγοράς/reporting για την επίτευξη των βασικών στόχων της εταιρίας.

Requirements Προσόντα:

Πτυχίο με κατεύθυνση Media/Επικοινωνία, Marketing.

Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 2 χρόνων στη διαχείριση social media accounts.

Iκανότητες copywriting & art .

Βασική γνώση των paid media platforms (Google AdWords, Facebook ads), on site SEO, e-mail marketing platforms.

Η εταιρία προσφέρει ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον, με ευρύ φάσμα δραστηριότητας και μεγάλη δυναμική ανάπτυξης. Συνεχή επαγγελματική εκπαίδευση στο αντικείμενο εργασίας και προοπτική εξέλιξης.